Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Εκπαιδευτικές Επίσκεψη Ε΄τάξης στο Ειδικό Σχολείο Χαλκίδας

Επίσκεψη Ε΄τάξης στο Ειδικό Σχολείο Χαλκίδας

Την Πέμπτη 27-2-2014 πραγματοποιήθηκε στο πρόγραμμα γνωριμίας με άλλους μαθητές σχολείων,επίσκεψη στο Ειδικό Σχολείο Χαλκίδας των Ε΄1 και Ε΄2 τάξεων του σχολείου μας . Οι μαθητές συνοδευόμενοι από τις δασκάλες τους Μιστριώτη Ελευθερία,Μαντά Παναγιώτα ,το δάσκαλο του τμήματος Ένταξης Αναγνωστόπουλο Βασίλη και το Δ/ντή του σχολείου Αρνή Ιωάννη γνώρισαν από κοντά την εκπαίδευση της που όμως αποτελεί την καθημερινότητα. Οι μαθητές μας συνεργάστηκαν με υπέροχο τρόπο με τους νέους τους φίλους ζωγράφισαν ,έπαιξαν ,έφαγαν μαζί τους και τους αποχωρίστηκαν με αγάπη, δίνοντας την υπόσχεση ότι θα ανταποδώσουν την επίσκεψη.