Αρχική σελίδα Δραστηριότητες Εκπαιδευτικές ΣΥΜΜΕΤΟΧΉ ΣΧΟΛΕΊΟΥ ΣΕ ΠΙΛΟΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

ΣΥΜΜΕΤΟΧΉ ΣΧΟΛΕΊΟΥ ΣΕ ΠΙΛΟΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ

1)Το σχολείο μας συμμετέχει στο πιλοτικό πρόγραμμα που εφαρμόζεται από τα Λαογραφικά Μουσεία της περιοχής μας σε συνεργασία με τη Δ/νση Π.Ε Εύβοιας τμήμα εκπαιδευτικών θεμάτων με θέμα παραμύθι στο λαγραφικό μουσείο . Στο πρόγραμμα συμμετεχουν οι τάξεις Β΄(Κατσίκα Ιωάννα-Μαντά Παναγιώτα),Α΄(Κοτρογιάννη Κατερίνα,Κριτσιμά Μαρία),Γ΄(Ζιόγκος Γρηγόρης-Ρανίδης Γιώργος).Οι Α΄και Β΄τάξεις ασχολούνται με θέμα ΄΄το ψωμί΄΄ ενώ η Γ΄με θέμα ΄΄ο αργαλειός΄΄. Το πρόγραμμα συντονίζεταιι από το Διευθυντή του σχολείου Αρνή Ιωάννη.

2) Την Τετάρτη 6-6-2012 στο θέατρο Παπαδημητρίου και στα πλαίσια εκπααιδευτικού προγράμματος παρουσιάστηκε η εργασία παραμύθι στο Λαογραφικό Μουσείο με θέμα ,από δασκάλους και μαθητές.